Wydaj książkę, tomik poezji

Szukasz wydawnictwa i chcesz zadebiutować lub chcesz wydać kolejną książkę, tomik poetycki, możesz zostać naszym autorem. Piszesz do szuflady wiersze, prozę lub innego rodzaju literaturę. Nikogo nie znasz kto mógłby Ci pomóc w ocenie Twojej twórczości. U nas znajdziesz odpowiedź na wiele pytań. Nasze doświadczenie i wiedza umożliwią Ci podjęcie właściwej decyzji. Do każdego autora podchodzimy indywidualnie. Odpowiadamy na każde zapytanie oraz propozycje. Przed przystąpieniem do umowy, oceniamy poziomu tekstu. Wystarczy nam przesłać kilka wierszy lub kilkanaście stron książki na podany przez Wydawnictwo Sowello adres meilowy, który Państwo otrzymacie po wypełnieniu formularza kontaktowego. Szczegóły współpracy ustalane są indywidualnie z każdym autorem po zapoznaniu się przez nas z propozycją wydawniczą i jej pozytywnej ocenie.

Ocena tekstu i umowa

Po zapoznaniu się z materiałem i decyzji o jego wydaniu rozpoczyna się przygotowanie publikacji. Czas realizacji projektu wynosi trzy miesiące i rozpoczyna się od momentu akceptacji warunków finansowych i podpisania umowy wydawniczej. W przypadku kiedy autor ma sponsora, możemy umieścić jego logo i stosowne informacje na okładce oraz w środku książki. Proponujemy dwa rodzaje umowy z dystrybucją i bez dystrybucji. W przypadku umowy z dystrybucją minimalny nakład druku wynosi 200 egzemplarzy. W zależności od wysokości nakładu czy jest to niski nakład czy duży, to i tak czynności dotyczące wydania książki muszą być wykonane, takie jak: redakcja merytoryczna, korekty i redakcja techniczna, skład i łamanie, przygotowanie okładki, przygotowanie montażu elektronicznego, koszty druku, koszty transportu, koszty stałej rocznej lub dłuższej obsługi tytułu w sieci sprzedaży w przypadku podpisania umowy wydawniczej z opcją dystrybucji. Każda nasza książka ma kod kreskowy i numer ISBN, zgodnie z ustawą o obowiązkowych egzemplarzach przekazywanych do bibliotek (ustawa z dnia 7 listopada 1996 roku). Książki przesyłamy, między innymi do Biblioteki Narodowej czy Biblioteki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. W przypadku wyczerpania całego nakładu autor może zamówić dodruk książki, który jest tańszy, ponieważ większość czynności została wykonana przy pierwszym wydruku. Wydawnictwo w takim przypadku proponuje aneks do wcześniej podpisanej umowy.

Korzystając z naszych usług zyskasz:

  • fachowe doradztwo i pomoc,
  • profesjonalną redakcję merytoryczną i techniczną,
  • wieloletnie doświadczenie na rynku książki,
  • dystrybucję w całej Polsce,
  • umowę wydawniczą,
  • profesjonalny druk,
  • ISBN, każda nasza publikacja jest przekazywana do bibliotek w ramach obowiązkowego egzemplarza,
  • atrakcyjne ceny,
  • własną książkę, spełnienie i realizację swoich marzeń,
  • pamiątkę dla przyszłych pokoleń.

Napisz do nas:

Email  
Telefon kontaktowy  
Wiadomość  

Wydaliśmy:

Redakcja książki oraz druk

Wydawnictwo Sowello drukuje publikacje korzystając z technologii cyfrowej oraz druku offsetowym w zależności od wysokości nakładu. Standardowo proponujemy dwa rodzaje formatu: B6; 117 x 170 mm lub A5; 148 x 210 mm w nakładach od 30 egzemplarzy, oprawę miękką, klejoną, okładka kolorowa, środki czarno-białe (papier elegancki, biały), objętość standardowa do 96 stron. Tomik poezji, poza samymi wierszami, każdy powinien być prezentowany na osobnej stronie, pięć kolumn redakcyjnych (przedtytułowa, czoło książki czyli druga strona, trzecia tytułowa, czwarta oraz na końcu książki dodatkowa na której są informacje dotyczące Wydawnictwa itp.), spis treści. Tomik, książka mogą też zawierać notę biograficzną, zdjęcie autora z podpisem, ewentualnie kilka grafik. Do każdej innej propozycji wydawniczej np.: w przypadku większej objętości, zmiany formatu i oprawy twardej Wydawnictwo podchodzi indywidualnie, przygotowując odpowiednią wycenę. Po uzyskaniu w/w informacji od autora wszystkie parametry techniczne zostają zapisane szczegółowo w umowie. Decydujący wpływ na ostateczny kształt książki ma zawsze autor, który akceptuje poprawki redakcyjne, projekt okładki, cenę okładkową itp. Autor ma zatem bezpośredni kontakt z redaktorem prowadzącym, grafikiem czy osobą odpowiedzialną za skład i łamanie tekstu. Publikacja będzie dzięki temu zgodna z zamysłem autora.

Dystrybucja i promocja

Jesteśmy jedną z nielicznych Oficyn, która wprowadza tytuły poetyckie do sprzedaży rynkowej. Wydawnictwo zobowiązuje się do sprzedaży w wybranych księgarniach stacjonarnych i internetowych oraz wprowadzić tytuł do oferty dystrybutorów zewnętrznych. Współpracujemy na terenie całego kraju z najlepszymi księgarniami i hurtowniami książki. Organizujemy także wieczory autorskie w miejscu zamieszkania autora, taka akcja promocyjna wiąże się z dodatkowymi kosztami, które ponosi autor, jak również z podpisaniem aneksu do wcześniej zawartej umowy wydawniczej. Wydawnictwo podejmuje również działania promocyjne, głównie w internecie, czasopismach, radiu, portalach tematycznych czy portalach społecznych. Współpracujemy z wieloma instytucjami kulturalnymi i recenzentami książek. W przypadku dystrybucji informacje o zapowiedziach Wydawnictwa znajdą się na stronach dystrybutorów, a informacje o jej premierze w newsletterach wysyłanych elektronicznie do ogromnej bazy księgarzy.

Rozliczenie

W przypadku dystrybucji Wydawnictwo proponuje honorarium dla autora w wysokości od 50% od ceny detalicznej (ceny okładkowej) od sprzedanych egzemplarzy w okresie jednego roku lub według ustalonego harmonogramu zapisanego w umowie, od daty wprowadzenia książki do dystrybucji. Wydawnictwo Sowello zajmuje się wszystkimi formalnościami związanymi ze współpracą wydawniczą.